Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavlor 12066188



*

nr 1206 6188


Tavlor

4 st, orientalisk, keramik & olja, 6x10 - 14x9,5


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 september 2018
kl 19:43:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/9 19:22:39 1      200 kr
24/9 12:27:49 2      200 kr
24/9 12:27:49 1      200 kr (Budbetjänt)
24/9 12:29:20 2      250 kr
24/9 12:38:40 2      Vinnande bud
24/9 18:47:46 3      300 kr
24/9 18:47:46 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik & olja konst orientalisk tavlor
  • 6777 Affisch
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:56
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:35
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:39
  • 6497 Filmaffischer
    5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:56
  • 6435 Fotografi
    Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:27




Ladda ner broschyr